Trojmedzia, AT-HU-SK

Prvá „etapa“ za mnou. Spravil som chybu že na trojmedzie som chcel ísť zo slovenska. Nedá sa!

Náhľad do mapy naznačí že z Bratislavy treba ísť po hrádzi do Čunova. Potom cez nadjazd medzi diaľničnými colnicami SK-HU. Je tu aj značení turistický chodník. Cestu ale predeľuje nový plot. Mapa naznačí aj alternatívnu cestu po starých pohraničných signálkach. Pre túto cestu som sa rozhodol. Vyhnem sa masám ľudí a je to vcelku príjemná cesta. Buhužiaľ signálka za D4 je zavretá z dôvodu chráneného vtáčieho územia. To sa rozprestiera medzi D2 a SK-AT hranicou. Plánoval som spraviť okruh a vrátiť sa cez Rakúsko. Preto som pokračoval ďalej cez Jarovce.

Tu sa mi stala jediná nepríjemnosť. Cyklo dobytok! Skupina na cestných bicykloch ktorej nejak ušlo ze nie sú na Tour de France. Takže namiesto jazdy podľa predpisov blokovali celý jazdný pruh a prevádzku. Korunu tomu dali v Jarovciach kde z cesty prešli plynule na chodník! Dal som im nádskok aby som sa nemusel hanbiť že mám tiež bicykel.

Na začiatku Rajky je pekný nadjazd ktorý má pokračovať do Deutch Jahrnof. Nová cesta je spravená, stará už neexistuje. Vjazd je zahradený a osadený zákazom vjazdu. Nasledujúc príklad domorodca som zákaz vjazdu ignoroval.

Záver: Na trojmedzie sa zo slovenska legálne dostať nedá. Z Maďarska je to dočasne cez zákaz vjazdu. A len z Rakúska je to košer.

Trojmedzie je tvorené niekoľkými skulptúrami a posedením v strede „ničoho“.

AT-HU-SK

Print Friendly, PDF & Email