Kilian616

Tento projekt je asi zakliaty. Potom čo som v rámci experimentov zničil už dva PCB som niekde aktuálny prototyp zapatrošil. Takže som osadil ďalší a čakám na kuriéra z chýbajúcimi súčiastkami. Hrôza 🙁

Kylian616 posun???

Našiel som jeden studený spoj ale ani jeho oprava nepomohla. Ale po kompletnom prespájkovaní som sa dostal do žltej obrazovky a reset kolečka. človek by neveril že ho môže potešiť aj error hláška. To može byť aj dané tým že CPU Akcelerátora má hodiny prehnané CPLD takže sú o niečo posunuté. Čo môže byť zdrojom problémov.

Prace na Kilian616

Po dlhom čase som si upratal na stole a začal sa zas venovať tomuto projektu. Bohužiaľ asi sa mi podarilo načať GAYLE. Nejaký čas odmietal pustiť procesor z HALT stavu. Aktuálne dostal rozum ale pokiaľ prepnem na  CPU na akcelerátore, bežiac na 7.xxx  a len tunelovaním riadiacich signálov. CPU ostane v HALT stave a nič to nezmení. Niekoľko krát som kontroloval schému, VHDL. Dokonca som tak klesol ze som vyhrabal schému Fúrie S628 a nič som nenašiel. Ešte skúsim postaviť ďalšiu dosku z novým CPU a uvidíme či tá bude trpieť týmto problémom. Ak áno tak je to na 100% GAILE.

p.s.

  • VHDL zdrojové kódy som rozdelil do viacerých častí aby sa to lepšie spravovalo.
  • Upravil som PCB a schému podla aktuálnych kozmetických zmien.
  • Všetko to nájdete na stránke projektu