V rámci reštartu projektov som využil 3Dtlaciaren a PMI ma konečne peknú a použiteľnú klávesnicu.

V rámci reštartu projektov som využil 3Dtlaciaren a PMI ma konečne peknú a použiteľnú klávesnicu.
Nostalcomp mi pripomenul moju obľúbenú knižku a jedno zo zapojení v nej. Všetko podstatné už napísal tak len foto môjho prevedenia. Taká mala oddychovka.
Po dlhšom čase som zas naštartoval moju virtuálnu serverovňu a rozhodol sa že ju prerobím na aktuálne verzie z menšími zmenami.
Čo sa zmenilo a zmení:
Na oldcomp fóre sme riešili náhradné riešenie napájania pre C64. Povodní zdroj generuje +5V ale aj izolovaných ~9V. Existujú tri možné riešenia ako to zrealizovať.
Nemal som moc času na písanie a ani na koníčky ale dúfam ze sa to už napraví. Začnem teda drobnosťami ktoré som zatiaľ porobil a mohli by sa niekomu hodiť.
Písať nejaký program na PMI-80 je pôrod ale keď človek nemá popis kláves je to čistý masochizmus. Preto som sa konečne rozhýbal a nejakú spravil.
Na Ebay som si kúpil lacný spektrálny analyzátor a generátor 138Mhz až 4.4Ghz (existuje aj verzia ktora ide od 35Mhz). Toto zariadenie má RF výstup obdĺžnikového priebehu a vstup analyzátoru osadený mixérom a logaritmickým detektorom. A pomocou programu LinNWT/WinNWT je toto zariadenie plnohodnotné. A je možne ho použiť ako generátor relatívne presnej frekvencie (~-7dBm) a spektrálny analyzátor (-75dBm až 17dBm). Za pomoci šumového generátora je možné merať aj filtre ci antény. (Lokálna kópia dokumentu)
Pri doplnení flash pamäte K SOCZ80 som narazil na zaujímavy problém. Aj keď pamäte poznajú rovnaké príkazy nemusia ich rovnako realizovať. V mojom prípade je problematický „Page program 0x02“. Ktorý niektoré pamäte realizujú ako zápis jedného Bytu. Iné ako sekvenčný zápis bez obmedzenia veľkosti a ďalšie len z obmedzením na 256. Prikladám tabuľku z môjho čítania datashetou. Vybral som len príkazy ktoré sú „použiteľné“ v bežnej praxi.
na stranke projektu som pridal link na zdrojaky projektu