SBC z AVR.

Martin Maly na stránke retrochip.cz písal o tom ze by rád spravil jednodoskáč na bázy AVR. A pripomenul mi jeden môj „projekt“ na ktorý padá prach. Pokiaľ chcete ako vyzerá správny jednodoskáč tak najväčší špecialista ktorého poznám, na túto oblasť má stránku nostalcomp.cz. Dnes nájdete veľa projektov SBC (Single Board Computer) ale máloktorý je pravoverný SBC. To znamená že na prácu nepotrebujete ďalší počítač či aspoň terminál.

Pokračovať v čítaní

Ako som si zaoptimalozoval.

Na jednom projekte som sa dostal na obmedzenia veľkosti flash v ATtiny2313. Tak som sa vrhol na optimalizáciu (Kód sa kompiloval z prepínačom -Os). V kóde som našiel len jednu možnosť ako optimalizovať veľkosť. Zbaviť sa násobenia a delenia. Vo výsledku sa mi celkový kód scvrkol o 98 bytov oproti pôvodnej veľkosti.

Pokračovať v čítaní

Publikované v AVR

Obojsmerna komunikacia medzi 5V a 3.3V logikou

Pri riešení problému z Reset a Halt signálov medzi Akcelerátorom a amigou som našiel pekne riešenie. V prípade plánovaného FPGA akcelerátora je možným riešením oddelením signálov a výstupný a vstupný. Ale pokiaľ to nieje možné. Napríklad pri použití MC68SEC000 na 3.3V z dôvodu nižšieho zahrievania. Je tu možnosť použiť level shifter. Na obrázku sú dve možné realizácie. Pripojením báz/gates tranzistorov na logiku je možné aj riešiť rozpojenie.