V rámci reštartu projektov som využil 3Dtlaciaren a PMI ma konečne peknú a použiteľnú klávesnicu.
Archív kategorií: Projekty
Portable Cloud V2
Po dlhšom čase som zas naštartoval moju virtuálnu serverovňu a rozhodol sa že ju prerobím na aktuálne verzie z menšími zmenami.
Čo sa zmenilo a zmení:
Zdroj pre Commodore 64 a mechaniky
Na oldcomp fóre sme riešili náhradné riešenie napájania pre C64. Povodní zdroj generuje +5V ale aj izolovaných ~9V. Existujú tri možné riešenia ako to zrealizovať.
PMI dostalo „klavesnicu“
Písať nejaký program na PMI-80 je pôrod ale keď človek nemá popis kláves je to čistý masochizmus. Preto som sa konečne rozhýbal a nejakú spravil.
SPI FLASH peklo!
Pri doplnení flash pamäte K SOCZ80 som narazil na zaujímavy problém. Aj keď pamäte poznajú rovnaké príkazy nemusia ich rovnako realizovať. V mojom prípade je problematický „Page program 0x02“. Ktorý niektoré pamäte realizujú ako zápis jedného Bytu. Iné ako sekvenčný zápis bez obmedzenia veľkosti a ďalšie len z obmedzením na 256. Prikladám tabuľku z môjho čítania datashetou. Vybral som len príkazy ktoré sú „použiteľné“ v bežnej praxi.
Fpga_sbc zdrojaky
Poznámka
na stranke projektu som pridal link na zdrojaky projektu
FPGA_SBC PMI-80 Extrém
FPGA-SBC S(L)avia-84
FPGA ako jednodeskáč
Pri upratovaní starších FPGA dosiek som rozmýšľal ako sa ich „zbaviť“. A napadlo ma že namiesto emulácie PMI-80 v ATMEGA64 na to použijem starú FPGA dosku „EP2C5/EP2C8 Mini board“.
ZZ-81 pokrok?
Tak trochu som zapracoval na ZZ-81 a pohol sa z miesta. Teda možno. Výsledky sú diskutabilné.