Nemal som moc času na písanie a ani na koníčky ale dúfam ze sa to už napraví. Začnem teda drobnosťami ktoré som zatiaľ porobil a mohli by sa niekomu hodiť.
Archív kategorií: ARM
USB Blaster 3x inak
Keďže USB Blaster z Ebay je tak lacný kúpil som si ďalší. Nech mám všade kde ho používam nejaký a nemusím ho vláčiť ako mača. Zo zvedavosti som si ich pozrel a prekvapilo ma že nie sú rovnaké.
Úprava J-link z NanoM0 devkitu na plnohodnotný JTAG.
Jak som spomínal mám devkit NanoM0. A jeho súčasťou je J-Link ARM-OB STM32. Nákupom kitu z LPC1343 som ho ale nemohol tento J-link používať, chýbal mu vodič SWV. Nastal teda čas na vyvedenie všetkých JTAG vývodov a umiestnenie do krabičky. Inak by nemal J-link dlhú životnosť.
Štyri krát ARM za každým inak.
Nova hračka
Raspberry pi bez linuxu.
Pri jednej rozprave ohľadne emulácie starých počítačoch či je možné písať programy pre Raspberry Pi aj ako bare HW nie v OS ktorý spotrebováva zbytočne systémove prostriedky. Okrem už spomínaného rpi-BASIC a rpi-kernel. som narazil na dva pekné tutoriáli na túto tému. Baking Pi od University of Cambridge a Bare Metal Programming in C.
Krabička pre AVR Butterfly.
Už dlhšie vlastním AVR Butterly a až na pár pokusov naň padal prach. Tak som sa rozhodol ze ho využijem ako simulátor datasetu pre C64 a moje VHDL pokusy zo ZX81.
Cortex M0 Dev kity
Jedného večera v zápale snahy o niečo nové som sa rozhodol ze skúsim teda aj tie ARMy. Tak som si kúpil „ZERO Z111xP Cortex-M0 LPC1114 core board“ A vtedy začali moje problémy.
Euzebox, alebo co zo zle kupenimy suciastkamy.
Po poslednom nákupe v predajni súčiastok. Som zistil ze som si domov doniesol niečo čo som nechcel, ATmega644. Keď som ho kupoval som si myslel ze je to len upgradnutá verzia ATmega64. Bohužiaľ nie.